Porady dotyczace pielegnacji

Od czwartego roku życia zajmuję się pielęgnacją kotów. Szczególna pasją obdarzylam koty perskie, ktore ze wzgledu na swój charakter, piekne futro ale także typowe dla tej rasy problemy zajmują w moim sercu specjalne miejsce.

Zdecydowalam sie napisać ten blog, by dać początkującym miłośnikom tych kotow parę cennych rad. Prawie każdy właściciel tych kotów ma z nimi na początku mniejsze lub większe problemy, nie zawsze jednak ma sie do kogo z nimi zwrócić. Mam nadzieję, że moje porady będą pomocne nie tylko dla miłośników kotów perskich, ale także innych ras długowłosych. Chciałabym zaznaczyć, że nie jestem hodowcą i jedyne na czym mi zależy, to dobro kotów.

Z pewnością nie wszystko, o czym będę tu pisać, będzie dla coniektórych nowością.  Na pewno tę czy inną poradę znalezliście już wcześniej w książkach czy też w internecie. Jezeli tak bedzie, to znajdziecie tu chociaz potwierdzenie takowych porad.

Mam jednak nadzieję, że niejedną z moich wskazówek uznacie za pomocną i włączycie ją do pielęgnacji waszych kotów. Niestety nie tylko w schroniskach można znaleźć zaniedbane koty perskie, których wygląd i zdrowie pozostawia wiele do życzenia. Wiele problemów jest typowych dla tej rasy np.problemy z futrem czy z oczami. W tym wypadku ważna jest systematyczna, właściwa pielęgnacja by oszczędzic kotu bolu czy też choroby. Własciwie pielęgnowany kot perski nie musi jeździć do weterynarza na strzyżenie, które to jest związane ze stresem i w większosci przypadków powiązane z narkozą.

Obecnie jesteśmy włascicielami dwóch kotów perskich (lub też w typie kota perskiego) Baksa i Mai. Oba koty trafiły do nas w bardzo złym stanie-Baks z Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Maja z niemieckiego schroniska. Ten blog bazuje na doświadczeniu jakie zebrałam przy ratowaniu i doprowadzaniu kotów d

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: